Sponsorlu Bağlantılar

BB Krem Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

BB Krem Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Günümüzde kadın erkek fark etmeksizin güzellik anlayışının değişmesiyle kullanılan kozmetik ürünlerinde de farklılıklar oluşmuştur. Ten renginize ve yapısına uygun seçilen gözde ürünlerden BB krem hafif ve kolay kullanımıyla öne çıkar. Ton eşitleyici, kapatıcı ve güneş ışınlarından koruma sağlayan ürün Note Shop web sitesinde bulunabilir.

BB kremin sağladığı avantajların yanı sıra seçiminde de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Her cildin farklı renk tonları vardır. Üç kategoride incelenen ürünlerin açık, orta ve koyu şeklinde sınıflandırılması yapılır. Kişiye en uygun renk tonu seçilerek Note Shop alışverişi gerçekleştirilebilir. Blemish Balm ya da Beauty Balm olarak bilinen BB krem, içeriğindeki mineraller sayesinde vücudu besler. Bu noktada kremin içeriği oldukça önemlidir.

BB krem, renk eşitleme özelliğiyle fondötene benzese de oldukça farklıdır. Hafif yapısına rağmen farklı mineraller ve cilt bakımını destekleyen içerikler bulundurur. Zeytinyağı, su, bitkisel nemlendirici ve yağ kremin içindeki temel bileşenlerdir. Yapısındaki maddeler sayesinde cilde zarar vermeden doğal ve sade bir makyaj imkânı sunar. Son üç yılın en çok tercih edilen kozmetik ürünleri arasında yerini alır.

BB Krem Kullanımı Nasıl Olmalı?

Note Shop tarafından üretilerek sunulan BB kremler içerisindeki papatya özü, ayçiçek yağı, buğday özü ve E vitaminiyle cildi besler. Kullanım rahatlığı ve hafifliği, yapısındaki maddelere bağlıdır. Bu nedenle alışveriş yaparken ürün özelliklerine tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. BB krem kullanmadan önce cildinizin temizliğine dikkat etmelisiniz. Özellikle yağlı cilde sahip kişilerin bu noktayı atlamaması gerekir.

Normal ve kuru ciltler için uygulama öncesinde nemlendiriciyle cildin nemlendirilmesi, en iyi sonuçlar için önerilir. Nemlenen ciltte BB krem için uygun ortam hazırlanır. Yumuşak bir cilde kremin homojen ve etkili yayılması makyaj bazı gibi nemlendiricilerle kolayca gerçekleşir. Nemlenmiş cilt üzerine sünger ve fırça yardımıyla eşit şekilde dağıtılabilir. Özellikle sade ve doğal makyaj seven kadınların vazgeçilmezi olan bu ürünlere, web sitesi üzerinden sahip olabilirsiniz.

BB Krem Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli

BB krem içerisindeki maddeler sayesinde ciltte kolay emilir. Zorlanmadan homojen bir şekilde yüze dağıtılan kremin ten renginizle uyumlu olması gerekir. Aksi takdirde ortaya maskelenmiş bir görünüm çıkabilir. Bu görüntü uygun renk tonu ve kremin uygulanmasına bağlı olarak düzenlenebilir.

Soft makyajlar için güneş kremi, kapatıcılık ve nemlendirme özelliği taşır. Yaz aylarında fondötene ihtiyaç duymadan kolayca kullanılır. İçeriğinde bulunan SPF yeterli olsa da tam verim alınabilmesi için yoğun bir uygulama gerektirebilir. Bu sebeple, BB kremlerin güneş koruyucu ürünlerle desteklenmesi önerilir.

BB krem cilde uygulanırken tampon hareketlerle uygulama önerilir. Hafif hareketlerle dağıtılan krem, sünger yardımıyla cilde yedirilebilir. Cildi tahriş etmeden yapılan bu uygulama doğal bir görüntü elde etmeye yardımcı olur. Canlı ve pürüzsüz dokusuyla normal ciltlere ek olarak hassas ciltler için yatıştırıcı özellikleriyle de tercih edilebilir. Note Shop web sitesinde bulunan doğal kapatıcı bb kremler destekleyici içerikleriyle uygun fiyatlarla sunulur.

BB Krem ve Avantajları

BB krem, içeriği ve kullanım rahatlığıyla son yılların en çok kullanılan kozmetik ürünlerindendir.  Avantajları şunlardır:

  • Nemlendirici etkisi sayesinde kuru cilde sahip bireylerde kusursuz bir cilt dengesi sağlar. Her BB kremin nemlendirme içeriği farklıdır. Bu sebeple alışveriş yaparken ürün içeriğine dikkat edilmelidir.
  • Kapatıcı özelliği, fondöten kadar yoğun olmasa da gözeneklerin ve sivilcelerin görünümünü engeller.
  • BB krem içindeki SPF, güneş koruma faktörünü gösterir.
  • Ton eşitleyici özelliği sayesinde ciltteki renk eşitsizlikleri dengelenebilir.
  • BB kremlerdeki yumuşaklık, homojen dağılımı sağlayarak soft bir görünüm oluşturur. Özellikle yaz aylarında fazla makyajla uğraşmak istemeyenlerin tarafından sıklıkla tercih edilir.
  • Note Shop bb kremlerinin içeriğindeki bitkisel öz ve yağlar, ölü hücreleri temizler. Papatya özü, cilde parlaklık verirken Aloe Vera canlılığı destekler.
  • Antioksidan yapıya sahip Note Shop BB krem, hücreleri yenileyerek daha canlı bir cilt görünümü elde etmenizi sağlar.

BB Krem ve Fondöten Farkı

BB krem ve fondöten, cilt makyajında farklı işlevlere sahip ürünlerdir. BB krem genellikle hafif kapatıcılık sunarken cilde nem ve güneş koruması sağlar. Aynı zamanda cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur.

Fondöten ise daha yüksek kapatıcılık sunarak ciltteki kusurları daha etkili bir şekilde örter. Genellikle daha yoğun kapatıcılık elde edilmek istenen makyajlarda ya da çok problemli ciltlerde tercih edilir. BB krem doğal ve hafif bir görünüm arayanlar için tercih edilir. Fondöten daha kapsamlı kapatıcılık arayanlar için uygundur.

İki farklı ürün ve farklı özellikler arasından tercihlerinizi yapabilirsiniz. Doğallık isterseniz, BB krem enfes bir seçim olabilir. Yoğun kapatıcılığa ihtiyaç duyarsanız da fondöteni tercih edebilirsiniz. Seçim, kişisel tercihlere, cilt tipine ve ihtiyaçlara bağlı olarak değişebilir.

BB Krem Seçiminde Güzellik ve Kusursuzluk

Sosyal yaşam ve iş hayatında dış görünüşte kusursuz bir görünüm elde etmek kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olabilir.  Kıyafet ve kişisel bakımla birlikte yapılan hafif makyaj enerjinizi ön plana çıkarabilir.

Note Shop, kozmetik ürünlerinde doğallığı ve kaliteyi ön planda tutar. Güneş koruyuculuğu, nemlendirme ve kapatıcı özelliklerinin tümünü barındıran BB kremler içerisindeki bitkisel özütlerle cildi besler. Yüzdeki lekeleri kapatarak mat, pürüzsüz ve doğal bir cilt elde etmenizi sağlar.

Göz kamaştıran cildiniz, BB kremin ton eşitleyici özelliğiyle parlaklık kazanır ve doğal güzelliği ön plana çıkar. Fondötenin sebep olabileceği kaba görüntü yerine soft bir cilt sunar. Yumuşak yapısı cildin nem ihtiyacını karşılar. Gözeneklerin tıkanmasını önleyen ve komedojenik içerik bulundurmayan Note Shop bb krem, kimyasal içeriklerden de uzaktır. Doğal görünümü ve cildiniz için faydalı içerikleriyle tercih edebilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu