Gündem

Beijing’de yeni ekonomik sektörler 2020’de sağlam durdu

Resmi verilere göre, Beijing’de yeni ekonomik sektörler, 2020’de, COVID-19 pandemisine karşın sağlam performans gösterdi. 
 
Beijing Belediyesi İstatistik Ofisi’nin verileri, Çin başkentinin yeni ekonomik sektörlerinin katma değerinin yaklaşık 1 trilyon 370 milyar yuana (yaklaşık 211 milyar dolara) ulaştığını gösteriyor. Bu tutar, Beijing’in geçtiğimiz yılki toplam gayrisafi hasılasının yüzde 37,8’lik oranına denk düşmekte. 
 
Kentin büyük ölçekli endüstrileri arasında yüksek teknoloji üretim endüstrisinin ve gelişmekte olan stratejik endüstrilerin katma değerinin, bir yıl öncesine kıyasla sırasıyla yüzde 9,5 ve yüzde 9,2 oranlarında arttığına tanık olundu. Akıllı telefonların, endüstriyel robotların ve entegre devrelerin hepsinin de üretimlerinde artış saptandı.
 
Yüksek teknoloji hizmetleri ve enformasyon teknolojisine bağlı hizmetler hızlı birer büyüme kaydetti. Çevrimiçi tüketim gibi yeni tüketin biçimlerinin/sektörlerinin performansları da mükemmel olarak nitelenecek ölçülerde gerçekleşti. 

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu