Sponsorlu Bağlantılar

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi Fiyatları

Estetik operasyonlarda fiyatlar birbirinden farklılık gösterir. Bu konuda hekimin tecrübesi, operasyonun yapılacağı hastane, uygulanacak olan anestezinin türü fiyatlarda farklılık oluşturur.  Bu konuda en doğru yöntem doktorla görüşmek, hangi hastanede yapılacağına karar vermek ve fiyatın bunlar dikkate alınarak belirlenmesidir.

Meme Büyütme Nedir?

Meme kadınlarda en önemli ve birçok kadının en fazla önemsediği organlardan biridir.  Meme kadının simgesi olarak kabul edilir.  Dolayısıyla estetik bir memeye sahip olmak bütün kadınların arzuladığı bir durumdur. Bazı memelerde doğuştan, bazılarında ise sonradan 2 mm arasında ölçü farkı bulunur.  Bu rahatsız edici bir durumdur.

Ayrıca yaşa bağlı olarak ve yine fazla emziren annelerde belli bir süre sonra memelerde sarkma olur.  Bu deformasyon kadını psikolojik olarak rahatsız eder.  Bu durumların oluşması meme büyütme operasyonunu gündeme getirir.  Meme büyütme operasyonu meme içine implant protez takılarak gerçekleşir.  Bu konuda farklı teknikler uygulayan cerrahlar bulunur.  Hangi tekniğin uygulanacağına cerrah karar verir. Günümüzde meme büyütme operasyonları son derece başarılı olarak yapılmaktadır.  Bu konuda Türk hekimlerinin başarısı tartışılmaz durumdadır.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonu farklı tekniklerle yapılır. Hangi tekniğin tercih edileceği hekimin vereceği kararla belirlenir. Meme büyütme operasyonlarında meme içine medikal implant protezler yerleştirilir. Bazı durumlarda ise hastadan alınan yağ dokusunun meme içine enjekte edilmesi ile meme büyütme operasyonu gerçekleştirilir.  Genellikle implant tercih edilen meme büyütme operasyonlarında meme, uygulanacak tekniğe bağlı olarak farklı bölgelerden kesilebilir.  Bunun için 3 farklı teknik kullanılır.

Birinde meme altından kesi yapılarak implant yerleştirilir.  Bir diğer teknik ise koltuk altından minik bir kesi yapılarak meme protez implant yerleştirilir veya meme ucu açılarak implant yerleştirilir ve daha sonra meme ucu dikilerek işlem tamamlanır. Bu üç teknik de son derece başarılı bir biçimde ülkemizde yapılmaktadır.

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bişektomi ameliyatı bugün dünyada ve ülkemizde en fazla tercih edilen yüz estetiği operasyonlarından biridir.  Diğer bir adı Hollywood estetiğidir. Özellikle Hollywood yıldızlarının birçoğunun tercih ettiği elmacık kemiklerinin daha öne çıktığı çenenin daha belirginleştirir ve yüzün ters üçgen biçiminde oluşturulduğu bir operasyondur.

Son derece basit operasyonlardan biridir. Her iki yanak içinde bulunan yağ yastıkları alınarak gerçekleştirilir.  Operasyon ağız içinde minik kesiler açılarak yapılır.  Yağ yastıkları alındıktan sonra yüz daha uzun daha keskin hatları olan bir biçime dönüşür. Son derece estetik ve tercih edilen operasyonlardan biridir.

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bişektomi operasyonu kolaylıkla yapılan basit operasyon olarak tabir edilen operasyonlardan biridir.  Lokal anestezi altında da yapıldığı olur. Ancak bu hasta ve hekimin karşılıklı görüşerek ortak karar verdikleri bir durumdur. Bişektomi operasyonunda ağız içinden kesi yapılarak yanak içinde bulunan yağ yastıklarının alınması işlemidir.

Kesirler çok küçük açılır ve dolayısıyla çok ince dikişlerle dikilir. Ancak ağız içi bakımı ve birkaç gün hastanın sıcak yiyecekler yememesi sonucunda birkaç gün içinde iyileşme hızla gerçekleşir.  Hasta kısa sürede normal yaşama döner. Bişektomi operasyonu sonrasında çene ve elmacık kemikleri daha belirginleşir ve yüzde son derece estetik bir görüntü oluşur.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi fiyatları birbirinin aynısı değildir.  Estetik operasyonlarda fiyat farklılıkları son derece normaldir.  Estetik operasyonda hekimlerin başarısı genellikle fiyatları belirleyen durumlardır.  Bunun yanı sıra operasyonun nerede yapılacağı hangi koşullarda yapılacağı ve hangi anestezinin uygulanacağı gibi durumlar bişektomi operasyonu fiyatlarını değiştirir. Dolayısıyla bu konuda en sağlıklı çözüm operasyonu gerçekleştirecek olan hekimle bu konuyu karşılıklı konuşmaktır.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu