Sağlık

Brezilya Kalça Estetiği

Brezilya Kalça Estetiği

Brezilya Kalça Estetiği son dönemlerde dünya genelinde kadınlar arasında oldukça popüler olan estetik çeşitlerinden biridir. Yaş ile birlikte sadece yüz ve boyun bölgesinde değil vücudun genelinde bir elastikiyet kaybı yaşanabilmektedir. Bu durum da vücudun sarkmasına neden olabilir. 

Kalçanın sarkmasından dolayı kişinin özgüvenini düşüren bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Ancak kalça dolgusu olarak bilinen estetik yöntemi ile bu sarkma görünümü etkili bir şekilde düzeltilebilmektedir. 

Kalça görünümü düzgünleşirken aynı zamanda istenilen kalkık ve daha dik bir popo yapısı da elde edilebilmektedir. 

Brezilya Kalçası Nedir?

Brezilya kalçası yani diğer bir adı ile BBL kişinin kalçasını şekillendirmek için uygulanan bir yöntemdir. Ancak Brezilya kalça estetiği için kişinin vücut yağı kullanılmaktadır. 

Ayrıca Brezilya kalça estetiği için istenilen şeklin tam olarak elde edilebilmesi için diyet veya egzersiz gibi ek uygulamalar da yapılabilmektedir. Kalçanın istenilen şekli alabilmesi için hastanın kat etmesi gereken bir yol vardır. 

Brezilya kalçası hareketleri ameliyattan veya uygulamalardan sonra doktor kontrolü ile yapılarak şeklin daha sağlıklı bir şekilde oturması sağlanabilmektedir.  Brezilya kalçası hareketleri için önerilen bazı egzersizler şu şekilde sıralanabilir:

Abduktor Squad: Çömelme ve kalkma hareketi olarak tanımlanan bu egzersiz hareketi sadece günlük bir dakika kadar yapıldığı takdirde bile etkili olabilmektedir. Hareketi yapmak için vücudunuzu çömelmeye uygun şekilde hazırlayın. Daha sonra dizlerinizi ve kalça kısmınızı sıkarak yarı çömelip kalarak egzersiz hareketini yapabilirsiniz. 

Tepegöz Hamlesi: Kalça kısmındaki kasların çalıştırılması için en etkili olan egzersiz hareketi tepegöz hamlesi olarak bilinmektedir. Hareketi yaparken daha etkili olabilmesi için su şişesi veya küçük bir dambıldan yardım olabilirsiniz. 

Omurganın düz konumunu korumasına ve popo kaslarının sıkılaşarak çalışmasına yardımcı olmaktadır. Hareketi yapmak için sırtınızı düz bir şekilde tutarak pozisyonunuzu alın. 

Daha sonra ileri doğru geniş bir adım atarak arka tarafta kalan bacağınızı da yerden kalkana kadar indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra hareketi diğer bacağınız ile tekrarlayabilirsiniz. İki bacağınızı da bir dakika boyunca hareket yaparak çalıştırabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki egzersizleri düzenli olarak ve uygun şekilde yaparsanız zaman içerisinde istediğiniz kalkık ve dik kalça görünümüne sahip olabilirsiniz. Ancak yine de egzersiz ve spor yapmanıza rağmen istediğiniz etkiyi elde edemiyorsanız Brezilya kalça estetiği yaptıranlar gibi sizler de estetik uygulamadan yararlanabilirsiniz. 

Brezilya Kalçası Ameliyatı

Brezilya kalçası ameliyatı popo dikleştirme olarak da bilinmektedir. Brezilya kalçası estetiği herhangi bir silikon veya kalça protezi kullanılmadan kalçanın şekil almasını sağlayabilmektedir. 

Bunun için kişinin uyluk, karın, kalça ve bel bölgesinde bulunan fazla yağlar alınarak tekrar hastanın kendine enjekte edilmektedir. Bu sayede daha belirgin ve istenilen diklikte bir kalça şekli elde edilebilmektedir. 

Brezilya Kalça Estetiği (BBL )Nasıl Yapılır?

Brezilya kalça estetiği için ilk aşama olarak kişinin vücudundaki bel, kalça, uyluk veya karın gibi bölgelerdeki fazla yağlar özel işlemler ile alınmaktadır. Bu işlemler ise Liposuction olarak tanımlanmaktadır. 

Bu yöntem sayesinde yağ alma sürecinde de hastanın vücudunda oluşabilecek hasar minimum düzeyde olabilmektedir. Yağ dalgaları alınırken ses dalgaları kullanıldığı için alınan yağlar hiçbir şekilde zarar görmemektedir. 

  • Kişinin vücudundaki yağlar çıkartıldıktan sonra özel yöntemler ile saflaştırılarak tekrar kişinin kalça bölgesine enjekte etmek için yani transfer işlemi için hazır hale getirilmektedir. 
  • Uygulama yapılırken kalça bölgesinin hacmi artırılmaktadır. Aynı zamanda poponun da istenilen formu elde edebilmesi için yağlar orantılı bir şekilde enjekte edilerek yerleştirilmektedir. 
  • Brezilya kalça estetiği sonrasında kişiye enjekte edilen yağların bazı kısmı bölgede kalmayacak ve eriyecektir. Bunun için popoya yağ enjekte edilirken ameliyat sonrasındaki erime payı da göz önünde bulundurularak işlem gerçekleşmektedir. 

Brezilya kalçası yaptırmanın faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Bedeninizin alt kesimindeki kıvrımların çok daha belirgin olmasını sağlar. Bu da estetik açıdan istediğiniz görünümü elde etmenize yardımcı olur. 
  • Brezilya kalça estetiği kalça bölgesinin dolgunluk düzeyini artırır. Kendi vücudunuzdaki sorunlu ve fazla olan bölgelerdeki yağlar alındığı için aşırı yağ sorununda da kurtulmuş olursunuz. Karın veya basen bölgesindeki fazla yağlar alındığından dolayı vücudunuzun daha kolay şekil almasını sağlanabilir. 
  • Düz bir kalça yapısına sahip olan kişiler için en sağlıklı yöntem olarak Brezilya kalça estetiği tercih edilmektedir. 
  • Diğer estetik uygulamalara göre BBL estetik fiyat daha ekonomiktir. Kişinin kendi vücut yağları ile uygulama yapıldığından dolayı da herhangi bir silikon malzeme kullanılmadığı için en sağlıklı uygulamalıdır.
  • Kişinin üst ve alt vücudunun daha dengeli ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlar. 

Brezilya Kalçası Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Brezilya kalça estetiği yaptırmak kalçaların daha kolay ve sağlıklı bir şekilde şekil almasını sağlayan bir yöntemdir. Ancak kişinin kalça kısmında aşırı bir sarkma var ise doktorun detaylı bir muayene yapması ve durumun uygunluğunun netleşmesi gerekmektedir. 

Eğer herhangi bir şekilde implant olmadan yani protezsiz bir kalça şekillendirme uygulaması yaptırmak istiyorsanız Brezilya kalça estetiği yaptırabilirsiniz. Vücudunuzun basen, karın veya diğer bölgelerinde kalça estetiği yaptırmak için yeterli oranda yağ var ise Brezilya kalça estetiği yaptırabilirsiniz. 

Brezilya kalça estetiği fiyatları uygulamayı yapan doktor ve hastaneye göre farklılık gösterebilmektedir. BBL estetik fiyat ve uygulama hakkında doktorunuz ile görüşerek daha sağlıklı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Brezilya popo estetiği hakkında daha fazla bilgi için https://www.yucelsarialtin.com/brezilya-popo-estetigi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu