Gündem

Bursa İcra Avukat Seçimi

Bursa İcra Avukat Seçimi

İnsanlar, çeşitli sebeplerden dolayı birbiri ile alışveriş yapar. Bu alışverişler çoğu kez nakit olsa da borçlanma gibi durumlarla da sonuçlanabilir. Kimi zaman borcu olan kişiler, bu borçları ödemez. Böyle durumlarda alakalı olan kişi zor duruma düşebilir. Bu süreçlerin sonucunda ise alacaklı kişinin dava açma hakkı bulunur. Bu davalara ise icra davası denir.

İcra davasında genellikle avukat tutarak ilerlemek, alacaklı için doğru olur. Çünkü bu süreç kimi zaman alacaklı için zor geçebilir. Avukat aracılığı ile bu süreci daha kolay hale getirmek mümkündür.

Bursa İcra avukatı seçimi yaparken, bazı noktalar önemlidir. İcra davasına bakan avukatların özverili şekilde bu süreci takip etmeleri gerekir. Düzenli şekilde takip edilen icra sürecinde başarılı sonuçlar elde edilir.

 

İcra Avukatı Nasıl Olmalı?

İcra avukatlarında bulunan sorumluluğun ilk aşaması genelde uzlaşma yöntemi olur. Bir avukatın uzlaşma sağlayabilmesi için ikna kabiliyetinin yüksek olması gerekir.

İcra avukatı, borçlu ile görüşerek alacağın tahsil edilmesi konusunda ikna için konuşur. Fakat ikna edemezse İcra Müdürlüğü aracılığıyla icra takibi başlatılır. İcra takibi aşamasında gerekli olan tüm hukuki aşamalara özen gösterilir. İcra takibinin sonucunda ise hem avukat hem de alacaklı kazanmış olur.

Borcun tahsil edilmesi için haciz yöntemine başvurulduğu zamanlarda olur. Haciz aşaması daha uzun bir süreç olduğu için borçludan alacağın tahsil edilmesine özen gösterilir.

Bunun için Bursa avukat desteği alarak bu sürecin olumlu sonuçlanması sağlanır.

 

İcra Takibi Aşamasında Avukatın Verdiği Hizmetler

Bursa en iyi avukat hizmeti almak mümkündür. Avukatlar icra aşamasında alacaklı olan kişiye pek çok hizmet sunar.

Çek ve senede dayalı icra takibi, cari hesap ve faturaya dayalı tahsil için icra takibi gibi durumların hesabı yapılır. Borçlu ve alacaklının uyuşma süreci için hukuki destek sağlanır. Borçlu tarafından yapılan haksız itirazların sonuçları ile de icra avukatı muhatap olur. Gerçek ve tüzel kişilerin icra ve iflas hukukundan kaynaklanan süreci de icra avukatları takip eder.

Hukuk alanında meydana gelen tüm icra iflas hukuku süreçleri, icra avukatı tarafından takip edilir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu