Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetikleri değişik şekillerde uygulanabilmektedir ve bu değişen tekniklerle fiyatlarda da farklı politikalar izlenmesine neden olmaktadır. Fiyatlardan etkilenmemek adına kişilerin burun estetiğine karar verdikten sonra mutlaka iyi araştırma yapması gereklidir. Kişilerin sorunlarının analiz edilmesi ve hangi tekniğin uygulanması gerektiği uzmanlar tarafından hastaya bilgisi verilmelidir. Özel ve kişinin kendi zevkine göre olan işlemler olduğundan SGK karşılamaz.

Burun Estetiği Nedir?

Burunda oluşan sorunları gidermek adına estetik güzellik sağlamak için kişiler burun estetiği operasyonlarını tercih etmektedirler. Kimi kişilerde burunlarında oluşan sorunlar genetik olurken kimilerinde kazalar sonrası meydana gelmektedir. Etkili ve başarılı sonuçlar alınan burun estetiği işlemleri mutlaka iyi bir uzman eşliğinde ve iyi bir merkezde yapılması gereklidir. Kemik ve kıkırdak yapısı uygun olan herkese uygulanabilen bir işlemdir. Ameliyata bağlı riskler minimum derecededir. Kapalı, açık ameliyatlar ve ameliyatsız şekilde burun estetikleri gerçekleşebilir. Tamamen kişini tercihi ve uzman doktorun uygun gördüğü şekilde yapılması gereklidir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatları kapalı ve açık tekniklerde yapılmaktadır. Hangi tekniğin uygun olduğunu kendiniz ve doktorunuzun ortak kararıyla belirlemek sağlıklı olacaktır. Açık olan teknikte buruna kesi açılarak derisi yukarı kaldırılır ve düzeltme işlemi gerçekleştirilir. Kapalı olan teknikte ise kesim işlemi yapılmadan burun delikleri içerisinde müdahale gerçekleşir. Her iki teknikte başarılı sonuçlar verir ve etkilerinin kalıcı olması beklenir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetikleri ameliyatları değişken fiyat yapısına sahiptir. Değişken olmasına sebep olan birçok faktör varken başlıca olarak uzman doktor, merkez, kullanılan malzemeler, ameliyat tekniği gibi etkenler sayılabilir. Kişilerin ünlü doktorlarda burun estetiği fiyatları ve ameliyatı yaptırmak istemesi de fiyatlarda değişiklik yaratacaktır. Fiyatlar Türkiye’de 8000 tl’den başlarken ünlü doktorlarda yapılması sonrası fiyatlar 30000 tl’ye kadar yükselmektedir.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği ameliyatları sonrası her ameliyatta olduğu gibi dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. Bu noktalar koruyuculuk sağlarken aynı zamanda kalıcılığı da arttırmaktadır. Ameliyat sonrası cerrahi bir işlem olduğu için 1 gece hastanede yatış gerekmektedir. Ağrı olması söz konusu olduğu için mutlaka ağrı kesicilerle desteklenmelidir. Ameliyat sonrası dikkat etmeniz gereken noktaları doktorunuzdan mutlaka dinlemelisiniz ve önerilerine uymak sağlıklı olmanızı sağlayacaktır. Burun estetiği ameliyatı sonrası 2-3 gün buz uygulaması yapmak olası morluk ve ödemlerin azalmasına yardımcı olacaktır. Ağır egzersiz ve sporlardan bir süre uzak kalmak gereklidir. Güneşten kaçınmak ve en az 6 ay süreyle gözlük takmamak gereklidir. Burun estetiği ameliyatları sonrası kişi istediği görüntüye kavuşur ve kalıcı bir şekilde görüntüsünün konforunu yaşar.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatları çeşitli tekniklerle olurken aynı zamanda ameliyatsız da gerçekleşebilir. Ameliyat korkusu yaşayan kişilerin genellikle olduğu ameliyatsız burun estetikleri sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanılan dolgu malzemeleri sayesinde kişi istediği görüntüye kavuşur. Malzemelerin kalitesi, uzman doktorun el becerisi sayesinde kalıcılığı 2 seneye kadar sürmektedir. Ameliyatsız olan burun estetiği kişinin görüntüsünü düzeltmek için yapılan işlemlerdir. Diğer burun estetik ameliyatlarında çözülen sorunlar ameliyatsız olan işlemlerde çözülemeyebilir. Burun estetikleri ameliyatsız olursa sadece düzeltme işlemi yapılır ve dolgu malzemeleri yardımıyla gerçekleşebilir. Eğer burunda estetik görüntü dışında nefes alma gibi farklı problemler varsa mutlaka burun estetiği ameliyatları tercih edilmelidir. Ameliyatsız olan işlemlerde kişiler 15 dakikada istediği görüntüye kavuşmaktadır. Burun estetiği ameliyatsız yapılıyorsa kalıcılığını arttırmak için düzenli aralıklarla tekrarlanması gereklidir. Önemli olan iyi araştırma yaparak iyi bir merkezde doğru teknikle sorunlarınıza çözüm bulmaktır.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu