Gündem

Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov ile ortak basın toplantısı düzenledi

Suşa Beyannamesi içinde askeri siyasi ve hukuki konular var . İşgalden kurtarılan bölgelerin normale dönebilmesi için atılacak adımlar var ama bizim müttefikliğimizi resmiyete döken bir beyannamedir Suşa Beyannemesi.

Askeri olarak da iki müttefik gibi birbirimize ihtiyaç duyduğumuzda yardım edeceğimizin mekanizmalarını oluşturuyor.

Askeri siyasi ekonomik ve hukuki alanda ilişkilerimizde somut atılacak adımlar var bu adımlar üzerine ilgili kurumlarımız çalışıyor.

Bizde Dışişleri Bakanlıkları olarak bunun kordinasyonunu yapıyoruz.

Bizim için öncelikli olan konu vatandaşlarımızın sağlığı sağ salim Ukrayna’dan çıkarılması. Bazı bölgelerde süreli ateşkes ilanı oldu. 09:00 ila 16:00 arasında arkadaşlarımızın bana verdiği bilgi.

Biz bunun tabii kalıcı olmasını ve tüm Ukrayna genelinde olmasını istiyoruz . Öncelikle insanı ateşkes her yerde olması lazım Sumi’de vatandaşlarımız var henüz onları çıkarmadık tehlikeli olduğu için güzergahlar.

Vatandaşlarımızın tahliyesi konusunda Azerbaycan’la beraber elimizden gelini üzerimize düşeni yapıyoruz.

Vatandaşlarımızın tahliyesi konusunda attığımız adımlarda 11704 vatandaşımızı yola çıkarttık. Tren ve otobüsle vatandaşlarımızı tahliye edeceğiz. Azerbaycanlı vatandaşlarımız varsa orada da beraber çalışmaya devam edeceğiz.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu