Sponsorlu Bağlantılar

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çenede oluşan bozukluklar tüm yüz hatlarını etkilediği için önemlidir ve düzeltilmesi gereklidir. Çenede oluşan bozuklukların giderilmesi için kişiler ağrısız ve ameliyat gereksinimi olmadan tedavi sağlamak istediklerinde çene dolgusu operasyonlarını tercih ederler. Çene dolgusu operasyonunun birçok avantajı vardır ve bu avantajları sayesinde tercih edilmektedir. Çene dolgusu ameliyatsız bir yöntem olduğu için diğer operasyonlardan oldukça avantajlı bir tedavi yöntemidir. Hastanede kalma gerektirmeden kısa süren bir işlemdir ve başarılı sonuçlar alınarak kişi yüz hatlarıyla uyumlu bir çene yapısına sahip olur.

Burun Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız olan burun yapısının düzelmesiyle ilgili işlemlerin başında burun dolgusu gelmektedir. Burun dolgusu enjeksiyon yöntemiyle dolgu enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilir ve ağrısız bir işlemdir. Kişi memnun olmadığı burun yapısını değiştirmek için burun dolgusu yöntemine başvurarak beklentileri dahilindeki buruna kavuşmak için operasyon yaptırmaktadır. Kişinin operasyonu yaptırması için burun yapısının dolgu yapılmasına uygun olması önemlidir. Burun dolguları bir sene kadar bir süre dayanır ve sağlıklı kalır. Fakat bu işlemi düzenli bir şekilde yaptıran kişilerde daha uzun süre dayandığı gözlemlenmiştir. Burun dolgularının yapılmasından önce bir anestezik krem yardımıyla uyuşma sağlanır ve operasyon uyuşma süresiyle birlikte en fazla bir saat sürer. Ameliyat olmak istemeyen kişiler için sıklıkla geçici olan burun dolgusu işlemleri uygulanmaktadır.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları değişkenlik gösteren politikalara sahiptir. Kişinin yapısı, uygulama yapılacak seansların süresi, uygulama yapan doktor ve klinik, dolgu malzemesi kalitesi burun dolgusu fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır. Çok maliyetli işlemler değildir ve kalıcı olmadığı için mutlaka tekrarlamak gereklidir.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusu operasyonları oldukça başarılı operasyonlardır ve ameliyatsız işlemlerin yapılması sağlanır. Ufak enjeksiyonlarla çene istenen yapıya kavuşturulur ve herhangi başka işlem gerekmez. Kısa bir işlem olmasından dolayı operasyon sonrası iyileşme süresi gayet hızlı ilerler. Çene dolgusu operasyonları kişiye yüzüne uyumlu bir imkan tanırken aynı zamanda hoş bir görüntü elde edilir. Kişiler oldukça memnun kaldıkları operasyon sonrası herhangi bir reaksiyon göstermez ve komplikasyon oluşma olasılığı yoktur. Gündelik yaşamlarına devam ederek konforlu ve istenen görüntüye kavuşmuş olurlar.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu ince dudak yapısına sahip ya da belli faktörler sonrası dudaklarında incelme görülen kişilere uygulanan ameliyatsız çözümdür. Dudak dolgusu sayesinde kişiler kıvrımlı ve hacimli dudaklara kavuşurlar. Hyalüronik asit içerikleri dudak içerisine enjekte edilerek gerçekleştirilen dudak dolgusu işlemleri lokal anestezi altında yapılarak son derece güvenli uygulamalardır. Enjekte edilen asit dudağın kalınlaşmasını sağlarken aynı zamanda yara izlerini de yok etmekte kullanılan bir maddedir. 24 saat süren bir şişme meydana gelebilir ve kızarıklıklar 2 saat içerisinde yok olmaktadır.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudak dolgusu uygulamasını tercih eden kişiler dudaklarının yapısından memnun olmayan ve kendilerine öz güvenlerini yitirme noktasına kadar gelen kişilerdir. Kişilerin yüz yapısına uygun dudak tasarımları belirlendikten ve istekleri dinlendikten sonra işlemler başlar ve oldukça kısa sürede gerçekleştirilir. Bazen dudak üzerine uygulama yapılırken bazen sadece dudak çizgisine yapılması yeterli olmaktadır. Tamamen dudak dolgusu kişinin isteğine bağlı olarak gerçekleştirilir. Her ne kadar ameliyat olmasa da sağlıkla ilgili bir durum gerçekleştiği için mutlaka sağlık bakanlığının yetki verdiği merkezlerde ve bir uzman doktor eşliğinde operasyon gerçekleştirilmelidir. Dudak dolgusu sonrası doğal olan bir görünüm elde etmek son derece önemli olduğu için mutlaka kullanılacak malzemenin kalitesi ve kalınlığı da önemlidir.

 

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu