Sponsorlu Bağlantılar

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Yaşın ilerlemesi ile yüzde asimetrik bir görüntü oluşur.  Çene bölgesinde yaşlanmaya bağlı olarak yüzün ovalliği değişir.  Genetik faktörlerle de ilgili olan bu durum ancak ilerleyen yaşta daha geri planda yuvarlak ve çukur olmaktadır.  Bu durum yüzde asimetrik bir görüntü oluşturur.

Bu durum kişiye özgüven sorunu yaşatır. Ağız ve çene yapısının kötü görünmesi insanı psikolojik olarak rahatsız eder. Çene dolgusu fiyatları bu tür sorunları ortadan kaldıran estetik bir görsellik sağlar.  Çene dolgusu yaptıran kişilerin işlemden sonra kendilerini iyi hissetmeleri ve öz güven duymaları son derece doğaldır.

Paris Işıltısı

Paris ışıltısı cildin dayanıklılığını arttıran uygulamalardan biridir.  Ciltte oluşan ince kırışıklıkları ortadan kaldırır.  İşlemden 2 gün sonra yapılan işlemin başarısı çok daha net görülür.  Cilde parlaklık ve canlılık gelir.  Bu olumlu değişiklik gözle görülür ölçüdedir.  Yapılan enjeksiyondan sonra morluk ve ödem belli bir süre devam eder daha sonra kendiliğinden geçer.

Paris ışıltısı çok kısa sürede gerçekleştirilen hastanın günlük yaşamını etkilemeyen ayrıca hastanın tekrar kontrole gelmesini gerekli kılmayan yaklaşık olarak 5 seans gibi bir sürede tamamlanan bir işlemdir.  Ayrıca ülkemizde sıklıkla kullanılan uygulamalardan biridir.  Diğer bir yanıyla Paris ışıltısı anti-aging uygulamasıdır.  Cildin yorgun donuk ve mat görüntüsünü tamamen ortadan kaldırır. Bununla birlikte ince kırışıklıkların açılmasını sağlar.

Paris Işıltısı Fiyatları

Paris ışıltısı fiyatları birbirinden çok farklı fiyatlar değildir.  Ancak fiyat farklılığı hangi bölgeye uygulanacak olması kaç seansta tamamlanacak olması bu arada işlemi yapan doktorun tecrübesi donanımı ve merkezin durumu bütün bunlar fiyatı değiştiren faktörlerdir.  Ayrıca estetik uygulamalar öncesinde muayene yapılır ve hastaya böyle bir işlemin uygun olup olmadığına karar verilir.  Dolayısıyla Paris ışıltısı fiyatı doktorla yüz yüze görüşülerek öğrenilmesi gereken bir bilgidir.

Dudak Dolgusu Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Dudaklar yüzde estetik görüntü oluşturan yüzün önemli ayrıntılarından biridir. Dudaklar farklı şekillerde değildir, ancak bazıları daha hafif hacım artışına ihtiyacı ihtiyaç duyar. Asimetrik dudaklarda da orantıyı ayarlamak üzere hafif bir düzeltme ihtiyacı oluşabilir.  Zamanla üst dudağın sarkması veya incelmesi dudağın çekiciliğini yitirmesine sebep olur.

Ufak dokunuşlarla dudağın kalınlaştırma işlemi ve ince olan dudakların kalınlaştırılması ve hacim kazandırılması daha çekici ve canlı genç bir görüntü oluşturur. Dudak dolgusu fiyatları farklılık gösterir. İşlemin de hiyalüronik asit kullanılır. Hiyalüronik asit hipoalerjenik ve vücudun ürettiği bir maddedir.  Dolayısıyla herhangi bir alerjik reaksiyon riski bulunmaz.  Hiyalüronik asit dudaklara dolgu maddesi olarak kullanılır.  Dudakları hem dolgun hem de çekici gösterir.

Çene Dolgusu

Çene dolgusu diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi hiyalüronik asit ile birlikte sığır kolejini veya kişinin vücudundan alınan yağ dokusu ile yapılır.  İşlem ağrısız bir işlemdir.  Dolayısıyla lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilir.  Doğal dolgu maddelerinin kullanılması hem sağlık açısından güvenilirlik sunar hem de vücudun ürettiği maddeler olması açısından herhangi bir risk oluşturmaz.

Çene Dolgusu Fiyatları

Çene dolgusu fiyatları her yıl güncellenmektedir.  Ancak genel anlamda bakıldığında özellikle son yıllarda çokça tercih edilmesi fiyatlar da belli oranda bir düşme sağlamıştır.  Ancak fiyatlar birbirinden farklılık gösterir. Çene dolgusu fiyatları bilgisine ulaşmak için hekim ile yüz yüze görüşerek ilk muayene de hekimin hastayı incelemesi sonucunda nasıl bir işlem ve uygulama yapacağına bağlı olarak fiyat konusu belirlenmektedir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu