Gündem

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan “Uluslararası Genç İletişimciler Forumu”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın iş birliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenecek “Stratcom Youth: Uluslararası Genç İletişimciler Forumu” 6-11 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: “Forum ile yurt içi ve yurt dışından öğrencilerimize stratejik iletişim vizyonunu aktararak, mesleki kariyerlerine katkı sunmayı amaçlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının iş birliğiyle 6-11 Mayıs tarihlerinde Antalya’da “Stratcom Youth: Uluslararası Genç İletişimciler Forumu”  düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıl aralık ayında dünya çapında uzmanları ve liderleri bir araya getiren Stratcom Summit: Uluslararası Stratejik İletişim Zirvesi’nin yan etkinlikleri arasında yer alan ve ilk kez düzenlenen Stratcom Youth: Uluslararası Genç İletişimciler Forumu, yurt içi ve yurt dışındaki İletişim Fakültesi 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerini ağırlayacak.

Forum, iletişim öğrencilerine mesleki alandaki teorik ve pratik bilgilerini geliştirme ve alanında uzman kişilerle bir araya gelme fırsatı sunacak.

Etkinlikte; stratejik iletişim, kamu diplomasisi, dezenformasyonla mücadele, dijital medya, kriz iletişimi, halkla ilişkiler ve gazetecilik başta olmak üzere iletişim alanındaki 20’den fazla konu başlığında eğitimler ve atölyeler düzenlenecek. Forumda ayrıca  katılımcı öğrencileri iş hayatına hazırlamak amacıyla bir kariyer planlama eğitimi verilecek. Altı gün sürecek program sonunda öğrencilere katılım belgesi sunulacak.

Antalya’da gerçekleşecek Forum’da kültürel etkinlikler de önemli yer tutacak. Program kapsamında katılımcı öğrenciler; Kaleiçi, Yivli Minare, Şehzade Korkut Cami, Yat Limanı, Düden Şelalesi ve Aspendos gibi birçok kültürel noktayı ziyaret etme fırsatı bulacak.   

Başvurular 15 Nisan’da son bulacak

Uluslararası Genç İletişimciler Forumu, 10 ülkeden 100 öğrenciyi kabul edecek ve katılımcılar başvuru sonucu belirlenecek.

Foruma başvurular https://www.stratcomsummit.com/youth  linki üzerinden 15 Nisan tarihine kadar yapılabilecek. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda Forum’a katılma hakkı kazanan öğrencilerin isimleri 1 Mayıs’ta açıklanacak.

“Genç İletişimcileri forumumuza bekliyoruz”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da foruma ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediğimiz Stratcom Youth Forumu ile yurt içi ve yurt dışından öğrencilerimize stratejik iletişim vizyonunu aktararak, mesleki kariyerlerine katkı sunmayı amaçlıyoruz.  Genç iletişimcilerimizi forumumuza bekliyoruz” dedi.

 

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu