Sponsorlu Bağlantılar

Dış Cephe İçin Kompozit Kaplama Doğru Seçimdir.

 

 

kompozit cephe kaplama malzemeleri, ticari olarak ilk kez 1960’larda ortaya çıktılar ve şimdi sıklıkla duvar kaplaması olarak, dış cephe ve iç cephe gibi tüm alanlarda diğer yapı malzemeleri arasındaki alanları birleştirmek ve kaliteli kaplama yapmak için kullanılıyorlar. Günümüzde gelişen teknoloji ve çok çeşitli estetik özellik seçenekleri ile kompozit cephe kaplama sistemleri, en popüler dış cephe kaplama malzemesi olarak dikkat çekmektedir. Ortam şartlarına çok dayanıklı olması uzun ömürlü olmasını sağlar ve düşük maliyeti de düşünülecek olursa en hesaplı kaplama malzemelerinden biridir.

 

NEDEN KOMPOZİT KAPLAMA TERCİH ETMELİSİNİZ?

 

kompozit cephe kaplama sistemleri, düşük maliyetinin yanında yüksek kalitesi ile de inşaat sektörü tarafından tam puan alır. Dayanıklı malzeme kaplamaları güneş ışığında ki UV, rüzgar, yağmur, sıcaklık değişimlerine karşı oldukça uzun ömürlü yapar. Üst düzey yalıtım özelliği sayesinde kışın ısı kaybını keserek önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar. Ses yalıtımı ve yangınlara karşı yüksek tutuşma sıcaklıkları güvenlik açısından çok önemlidir. Tüm bunların yanında her zevke uygun binlerce farklı tasarım seçeneği sizlere sunularak, birbirinden şık kompozit cephe kaplama tercihleri hizmetinize sunulmuştur.

 

KOMPOZİT KAPLAMA ÖZELLİKLERİ?

 

Kompozit cephe kaplama sistemleri (veya metal kompozit malzemeler – MCM) tipik olarak binaların dış kaplamasında kullanılır. Bükülebilir, kavisli olabilir ve neredeyse sınırsız bir konfigürasyon aralığında bir araya getirilebilirler, bu da onları karmaşık yapıların mimarları ve mühendisleri arasında popüler hale getirir. Malzeme ve kaplama tedarikçileri ürünlerinin normal hizmet ömrü için her kategorideki uygunluğunu değerlendirebilir, ancak tasarımcılar cephe malzemeleri ile ilgili nihai kararları verirken yine de binaya özgü faktörleri hesaba katmak zorundadır.

 

İki kompozit cephe kaplama plağı, kompozit bir “sandviç” panel oluşturacak şekilde yalıtkan bir göbeğe bağlanır. Metal bileşen alüminyum, çinko, paslanmaz çelik, titanyum ve benzeri olabilir, çok çeşitli renklerde, yüzeylerde ve profillerde mevcuttur. Çekirdek, polietilen gibi bir yalıtım malzemesinden veya bir alev geciktirici malzemeden, performans gereksinimlerine bağlı olarak çeşitli kalınlıklarda mevcut olabilir.

 

Tüm bu bilgiler dahilinde, hala kafanızda soru işaretleri kaldıysa kompozit cephe kaplamasına dair daha pek çok özelliğin bulunduğunu belirtmek isteriz. İster yeni ister eski bir bina olsun, dış cephesi için kaplama yaptırmayı düşünüyorsanız kompozit cephe kaplama sistemleri mutlaka düşünmeniz gereken bir seçenektir. Bir dış cephe inşaat malzemesinden beklenebilecek neredeyse tüm özellikler ve belkide daha fazlası mevcuttur. Hem de çok hesaplı fiyatlarla.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu