Gündem

Dışişleri Bakanlığı, TÜRKSOY Genel Sekreterliğine seçilen Raev’i tebrik etti

Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreterliğine seçilen Sultanbay Raev’e başarılar diledi. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi: “2022 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa’da gerçekleştirilmekte olan Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Kültür Bakanları Daimî Konseyi Olağanüstü Toplantısının bugünkü oturumunda TÜRKSOY Genel Sekreterliği görevine Kırgız Cumhuriyeti’nin adayı Sultanbay Raev’in seçildiği memnuniyetle öğrenilmiştir.

TÜRKSOY Genel Sekreterliği görevini devreden Sayın Düsen Kaseinov’a Türk dünyasının dayanışmasına yönelik katkıları ve üstün hizmetlerinden ötürü teşekkür eder, TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultanbay Raev’e yeni görevinde başarılar dileriz.

Türkiye, Türk dünyasının önemli kuruluşlarından Ankara’da yerleşik TÜRKSOY’un faaliyetlerini her zaman olduğu gibi desteklemeyi sürdürecektir.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu