Gündem

Erdoğan, cuma namazı sonrası açıklamada bulundu

Erdoğan konuşmasında satır başları:

(Aşılamanın haziran gibi tamamlanması ) Sağlık Bakanının bu konuşması bilim kurulundaki müzakerelerin bir neticesidir. Ben Sağlık Bakanını bizzat dinlemiş değilim, bu süreç ne götürür ne getirir bilemiyoruz.

Mayıs ve haziran gibi bu süreç tamamlansın, yaz mevsimine huzurlu bir şekilde gireriz.

Dün de Çin Dışişleri Bakanıyla bunları etraflıca görüştüm. Çin ile yaptığımız ilk anlaşma 100 milyon dozdu.

Bunun ilk etabı 50 milyondu. Şu an bu ilk teslimat şubat ayı itibariyle teslim alacaktık, sözleşme bu şekildeydi. Tekrar 100 milyon aşı olduğunu hatırlattım. Çin  bakanı konuyu görüşüp, bildirecek.

Evvelsi gün 1,4 milyon adet biontech aşısı elimize ulaştı.

Rusya’dan da yine aynı şekilde aşı gelmesi itibariyle bu bizi rahatlatacak.

(Güney Kıbrıs Rum Kesimi) Bu yeni gördüğümüz, alışmadığımız bir durum değil, bunu sürekli yapıyorlar.

Harp Okulları yönetmeliğindeki değişiklik bir yasal düzenleme değildir, Biz muhalefetin eleştirilerine açığız, bu yasal bir düzenleme değil, yönetmeliktir. Bu tarz düzenlemeler ordumuzun huzuru için zaman zaman yapılmaktadır.

(İstanbul Sözleşmesi) Meclisin alacağı bir karar değildir. Muhalefet bu işleri bilmiyor. Bilse zaten yapmaz. Cumhurbaşkanlığının attığı adım yasaldır, bu şekilde de yoluna devam edecektir. Biz kararımızı verdik gireriz, girdiğimiz gibi de çıkarız. Bunu kimse de ne önünü arkasını karıştırmasın ve çıkma kararını verdik (konseye) kendilerine de durumu bildirdik

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu