Gündem

Gülhan: “AK Partili bürokratın bir aylık maaşı 107 bin!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kavaklıdere İlçe Başkanı Mehmet Gülhan, AK Partili Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş’ın iki ayrı yerde çalışıyor gösterilmesine ilişkin konuştu. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kavaklıdere İlçe Başkanı Mehmet Gülhan, AKP’li Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş’ın iki ayrı yerde çalışıyor gösterilmesine ilişkin konustu. Elitaş’ın maaşının 107 bin 37 lira olduğunu belirten Başkan Gülhan,” Kul hakkından bahsedenler en büyük kul hakkına giriyorlar”dedi.

“AKP DEMEK ADALETSİZLİK DEMEK”

AKP’de her zaman aynı sorunun yaşandığını belirten Başkan Gülhan,” Yine skandal bir haberle güne uyandık. CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, AKP’li Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş’ın TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyesi de yapıldığını ve aylık gelirinin 107 bin 37 lira olduğunu açıkladı. Böylelikle Elitaş’ın Bakan Yardımcılığından 39.537 TL, TÜPRAŞ Yönetim Kurulundan aylık 67.500 TL aldığı öğrenildi. Bu bilgilere de 15 Aralık 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Atama Kararı dosyasından elde ettiğini belirtti. Bu duruma hiç kimse şaşırmadı çünkü daha geçtiğimiz ayda 5 AKP’li bürokratın daha bu tür usulsüzlüklerine tanık olduk. Her zaman dediğimiz gibi AKP asla halkı düşünmüyor. Sadece kendilerini ve yancılarını zengin etme, kadrolaştırma peşindeler. Sokakta bu işin ehli olan ama sırf torpili olmadığı için, ya da torpil yapmak istemediği için meslek sahibi olamayan milyonlarca işsiz var. AKP iktidarı bunlara istihdam sağlayacağına hâlâ kendi partisindeki görevli kişilere ek iş ayarlamaya çalışıyorlar. Ve biz bir kez daha anladık ki AKP demek yolsuzluk demek, istikrarsızlık demek, usulsüzlük demek, liyakatsizlik demek. Ama bu saltanat elbet son bulacak. Bu adaletsizliğin içinde yer alanlar, dur demeyenlerin hepsi bir gün yargılanacak”şeklinde konuştu.
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu