Ekonomi

Hak-İş’ten ‘Asgari Ücret Komisyonu’na çağrı

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplanarak, kayıpların da telafi edileceği çalışma beklediklerini istedi.

Hak-İş/Hizmet-İş Sendikası İstanbul 3 No’lu İETT Şubesi 7’nci Genel Kurulu’nu, Kartal’da yaptı.

Açılış konuşmasını yapan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, artan enflasyona karşı önümüzdeki ay Asgari Ücret Tespit Komisyonunun toplanması ve gerekli iyileştirmelerin yapılması gerektiğini vurguladı.

Ocak ayından bu yana meydana gelen yüksek enflasyonun, fiyat artışlarının kontrol edilememesinin, Ukrayna savaşı ve pandemi sonrasında yaşananlar gibi sorunların asgari ücreti sembolik hale getirdiğini açıklarken, “Bu sebeple bizler vakit kaybetmeden temmuz ayında Asgari Ücret Tespit Komisyonunun toplanmasını ve ücretlilerin gerçekleşen kayıplarının da telafi edilerek yükseltilmesini talep ediyoruz. Tabii sadece asgari ücretin değil, tüm ücretlilerin, emeklilerin de ücretlerinde bir artış yapılması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu