Sponsorlu Bağlantılar

İzmir Granit Evye

İzmir Granit Evye

Diğer bir evye modelleri tipi ise alttan monteli lavabo modelidir. Bu tipte lavabo tezgahın altına monte edilir. İki montaj yolu vardır. Tezgahın altına asılırlar veya dolap çerçevesine yaslanırlar. Bu tür lavaboların avantajları, temizleme sıvısının doğrudan lavaboya girmesi olarak tanımlanabilir. İzmir granit evye tezgaha bağlamak için mekanik bağlantı elemanları ve klipsler kullanılır. Dökme demir veya taş mutfak lavaboları oldukça iyi tasarlanmış bir kurulum gerektirir. Bu tip lavabo modelinin kullanımı da oldukça yaygındır.

Son yıllarda tasarımcılar tarafından daha şık bir mutfak tasarımı için tezgah üstü lavabo tasarımları geliştirilmiştir. Lavabo montajı yapılırken tezgahta boşluk açılarak lavabonun altına veya üstüne yerleştirilerek monte edilir. Tezgah üstü lavabo tasarımlarında lavabo tezgah ile aynı hizada olacak şekilde ayarlanmıştır. Bunun için tezgah yüzeyinin yan tarafında bir çentik yapılır. Lavabo daha sonra çentik bölümünü kapatacak şekilde monte edilir. Bu sayede tezgah üzerine sıfır lavabo monte edilir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu