Sponsorlu Bağlantılar

Kıl Dönmesi Sebepleri ve Anlaşılması

Kıl dönmesi çok nadir görülen fakat insanı bir kez bulduğu zaman hayatından soğutan bir hastalıktır. Bu sebeple bu hastalığa yakalanan kişiler fazla sızı ve acı çekmeden en yakın sürede tedavi olmalıdır. Tedavisi eskisi kadar zor ve sancılı değildir. Kıl dönmesinin genellikle erkeklerde göründüğü bilinmektedir. Bunun sebebi de erkeklerin kadınlara göre daha fazla terleyip vücutlarında daha fazla kıl olmasıdır. Çünkü kıl dönmesinin sebepleri arasında aşırı terleme ve kuyruk sokumu olarak nitelendirilen bölgenin fazla kıllı olması gösterilmektedir. Bu sebeplerin yanı sıra kilo fazlalığı, kötü hijyen, ailesel yatkınlık ve çok oturmak da kıl dönmesine sebep olmaktadır.

Kıl dönmesini anlamak için de birçok sebep bulunmaktadır. Öncelikle kuyruk sokumu bölgesinde ağrı ve kaşıntı oluşur. Otururken bu ağrı daha şiddetli bir hal alır ve akıntı, apse gibi belirtiler meydana gelir. Bu tür durumlarda kişi hiçbir şekilde tedaviyi ertelememelidir.

 

Kıl Dönmesi Tedavisi Yöntemleri

Kıl dönmesi yakın zamana kadar yalnızca ameliyatla tedavi edilmekteydi. Fakat gelişen tıp sektörü sayesinde daha ağrısız ve kişinin günlük hayatına daha kısa sürede dönmesi için kıl dönmesi tedavisi artık muayene ortamında 10-15 dakika gibi kısa süreler içinde yapılmaktadır.

Kıl dönmesinin tedavisi 2 şekilde yapılıyor. Bunlardan ilki kimsenin şaşırmayacağı şekilde her tedavide kullanılmaya başlanan lazer tedavisi. Sinüs ağzından kıl ve kirler temizlenir ve lazer probunun yerleştirilmesiyle birlikte kıl dönmesi tedavi edilmiş olunur. Bir diğer yöntem de yarı ameliyat yarı ameliyatsız denilebilecek mikro sinüsektomi. Bu tedavi yöntemiyle lokal anestezi uygulanarak en fazla 2-3 santim bir kesiyle kıl dönmesi tedavi edilir. İki yöntemde de hastanın hastanede yatmasına gerek yoktur ve aynı gün hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

 

Climed

Climed 2002 yılında kurulmuş olup sağlık için her şey vizyonuyla günümüze kadar hizmet veren bir kuruluştur. Bu kuruluş İstanbul’da hizmet vermektedir ve ameliyatsız olarak birçok hastalığın tedavisini hastalara sunmaktadır. Bu sayede hastalar hem hastalıklardan daha az çekinmekte ve aynı zamanda günlük hayatlarından geride kalmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu