Kılıçdaroğlu’ndan yenilenme tepkisi

Türkiye’de seçim süreci tamamlandı ancak CHP’de sular durulmuyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başını çektiği “değişim” talebi CHP Genel Merkezi’nden istenilen cevabı bulamadı. Kemal Kılıçdaroğlu kendisine yöneltilen istifa çağrılarına da kulakları tıkarken ayrıca “değişim” isteyenlere tepki gösterdi. Sözcü gazetesine konuşan CHP liderinin açıklamalarından satır başları…

“DEĞİŞİM” DEĞİL “YENİLENME” DEDİ

CHP’nin “değişim” değil “yenilenmeye” ihtiyacı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu “Sosyal demokrat partiyiz. Gazi Mustafa Kemal’in ortaya koyduğu bir çizgi, hedef var. Bunun nesini değiştireceksiniz? Bu hedefimiz değişmez. Sosyal demokrat bir partiyiz, 6 okumuz var” dedi.

YERELDE İTTİFAKA AÇIK KAPI

Yaklaşan yerel seçimlerde çok iyi bir performans yakalayacaklarını söyleyen CHP lideri aday belirlemelerinin de iyi olacağını söylerken bu durumun sonuca da yansıyacağını belirtti. Aday belirleme sürecinde tek bir gözlemle belirlenmeyeceğini anketler ve saha çalışmalarının yapılacağını söyleyen Kılıçdaroğlu “Kiminle kazanırız, kiminle kazanmayız diye özel çalışmalar yapılacak. Adaylar belirlenecek” ifadelerini kullandı.

Yerel seçim için ittifak kapısını açık bırakan CHP lideri bu durumun Türkiye genelinde değil de belli alanlarda olabileceğini söyledi.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -