Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

 

Beşiktaş lazer epilasyon yöntemleri vücudun hemen hemen her alanında rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ancak yapılacak olan ten analizi sonrasında kullanılacak lazer epilasyon yöntemi, bazı bölgelerin kısıtlı kalmasına neden olabilir. Lazer epilasyon en etkili sonuçlarını açık ten rengine sahip olan kişilerde göstermektedir. Koyu tenliler için durum bir miktar daha zahmetlidir. Normal ten rengine sahip olan kişilerde Şişli lazer epilasyon işlemi göz çukurları ve göz çevresi dışında her alanda başarı ile uygulanabilmektedir.

 

Lazer Epilasyon Nedir?

 

Kılsız ve pürüzsüz bir vücut görünümüne sahip olmak her kadının hayalidir. Ancak bunu sürekli tekrar eden yöntemlerle sağlamak ve her hafta istenmeyen tüylerden kurtulmak için büyük bir zaman harcamak dezavantajlı bir durumdur. Bu durumun üstesinden gelmek için Sarıyer lazer epilasyon yöntemi büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Lazer epilasyon ile lazer ışınlarının kıl köklerine verilmesi ve kılların zayıflayarak dökülmesi sağlanmaktadır. Bu yöntemin sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur ve birkaç seans uygulanması halinde istenilen sonucu elde etmek mümkündür.

 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

 

Şişli lazer epilasyon yönteminin yapılması son derece kolaydır. Her seans maksimum 1 saat kadar sürmektedir. Ancak lazer uygulamasının yapılmasından önce mutlaka kişiye cilt analizi yapılmalı ve hangi lazer epilasyon yönteminin daha uygun olduğunun kararı verilmelidir. Ayrıca lazer epilasyona engel teşkil edecek bir durumun olup olmadığı da burada analiz edilmelidir. Beşiktaş lazer epilasyon uygulaması, lazer ışınlarını kıl köklerine vermeye yarayan bir aletin, vücudun belirli bölgelerinde gezdirilmesi ile yapılmaktadır. Bu uygulama sırasında bireyler herhangi bir acı duymadıkları gibi, sonrasında dikkat etmeleri gereken birtakım hususlar vardır. Bu hususların da hassasiyet ile yerine getirilmesi, işlemden daha verimli sonuçlar alabilmek açısından mühimdir.

 

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

 

Günümüzde lazer epilasyonun kullanılmadığı alan neredeyse kalmamıştır. Lazer teknolojilerinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak Sarıyer lazer epilasyon vücudun hemen hemen tüm bölgelerinde uygulanabilmektedir. Kadınların lazer epilasyon için en çok başvurdukları yöntem genital bölgedir. Bu bölgede lazer epilasyon uygulamaları son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Bunun dışında da bel, sırt, karın, göğüs, koltukaltı, bacak gibi farklı bölgelerde de Beşiktaş lazer epilasyon uygulamasının yapılabilmesi söz konusudur. Açık tenli kişilerde bitişik olan kaşların arasında da bu uygulama yapılabilir. Ancak göz ve çevresi açısından lazer epilasyondan uzak durulması gereklidir.

 

Lazer Epilasyon Fiyatları

 

Son dönemlerde toplum genelinde estetik kaygıların artmasına paralel olarak çok sayıda estetik merkez açılmıştır. Estetik merkezlerin sayısındaki bu artış, estetik amaçlı yapılan işlemlerin fiyatlarının da değişken bir yapıya sahip olmasına yol açmıştır. Şişli lazer epilasyon işlemi açısından da bu durum geçerlidir. Lazer epilasyon yapan her firmanın farklı fiyat politikasına sahip olması ve alınacak olan hizmetin niteliği gibi durumlar, fiyat üzerinde belirleyici etkenlerdendir. Bununla birlikte kaç bölgeden lazer uygulamasının yapılacağı ve kaç seans uygulama yapılacağı da fiyat üzerinde önemli belirleyenlerden biridir.

 

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

 

Lazer epilasyon uygulaması için kullanılan farklı lazer uygulamaları vardır. Bu uygulamalar temelde cilt rengine göre belirlenmektedir. Sarıyer lazer epilasyon işleminin yapılmasında ten rengi en önemli belirleyenlerden biridir. Bu doğrultuda ilk olarak diode lazer yönteminden söz etmek mümkündür. Bu yöntemde dalga boyları oldukça uzundur ve koyu renkli tenlerde bile etkin sonuç alabilmek mümkündür. Bir diğer lazer yöntemi ise Alexandrite lazer uygulamasıdır. Beşiktaş lazer epilasyon yöntemleri arasında yer alan bu yöntem, yalnızca açık ten rengine sahip olan kişiler açısından uygundur ve koyu tenlilerde istenilen sonucu elde etmek mümkün değildir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu