Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Meme büyütme işlemine başvurulmasının çok farklı nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenler arasında ilk olarak memelerinin büyüklüğünden yeteri kadar memnun olmayan kadınlardan söz etmek mümkündür. Daha dolgun ve hacimli göğüslere sahip olmak neredeyse tüm kadınların hayalinde olan bir durumdur. Meme kanseri nedeni ile ameliyat olan kişiler de sonrasında memelerini eski haline getirmek için meme büyütme yöntemine başvurabilmektedir. Ayrıca doğuştan bir memesi diğerinden küçük olan kişiler de iki memelerinin aynı boyda olması için bu yönteme başvurmaktadır.

 

Meme Büyütme Nedir?

 

Memelerinin mevcut durumundan memnun olmayan kişilerin istedikleri görünüme kavuşabilmeleri adına uygulanan estetik cerrahi yöntemi meme büyütme ameliyatı olarak adlandırılmaktadır. Her ne kadar adından bahsederken cerrahi bir yöntem olarak bahsedilse de esasında bir cerrahi operasyon sayılamayacak kadar kolay bir işlemdir. Büyütme ameliyatı yaptıran kişiler kısa süre içerisinde normal hayatlarına dönebilmektedir. Meme büyütmek için etkili yöntem de budur. Ancak yapılan estetik operasyonların belirli bir zaman ömrü vardır. Yani bir defa estetik yapıldıktan sonra sürekli olarak aynı görünüm sağlanamamaktadır. İyi bir şekilde uygulandığı zaman büyütme ameliyatı 10 yıl boyunca etkisini devam ettirebilir.

 

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

 

Meme büyütme işlemi alanında uzman olan estetik cerrahlar tarafından yapılması gereken bir yöntemdir. Kadınların göğüs büyütme konusunda artan talepleri her ne kadar son dönemlerde korsan olarak bu tür işlemleri yapan yerlerin sayısının çoğalmasına neden olmuşsa da bilindik bir sağlık kuruluşundan bu hizmeti alma olanağı halen daha mevcuttur. Büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler bunun için öncelikle doktor ile görüşmeli ve bu iş için uygun olup olmadıkları yönünde görüş almalıdır. Uygun olan kişiler, uygulanacak yöntemin belirlenmesi ve gerekli bilgilendirmeleri yapması için doktorla sürekli olarak iletişim halinde olmalıdır.

 

Meme Büyütme Fiyatları

 

Göğüslerinin büyüklüğünü yeterli görmeyen ve bu yüzden de meme büyütme operasyonu yaptırmak isteyen kişiler için söylenebilecek net bir fiyat değeri yoktur. Zira bu konuda hizmet veren sağlık kuruluşlarının sayısı oldukça fazladır. Her sağlık kuruluşunun kendi fiyat politikasına sahip olması bu operasyonun fiyatlarının da değişken olmasına yol açmaktadır. Ayrıca uygulanacak olan işlemin niteliğine göre de farklı fiyat olasılıkları ortaya çıkmaktadır. Meme büyütme operasyonu hakkında net fiyat bilgisi almak için bu konuda faaliyet gösteren sağlık kuruluşları ile irtibata geçmek daha doğru bir davranış olacaktır.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Daha dolgun memelere sahip olmak isteyen kadınların bu amaçla başvurdukları en etkili yöntem olan meme büyütme operasyonuna duyulan gereksinim, farklı nedenlerden kaynaklanmaktadır. Bunlar arasında en büyük etken estetik kaygılardır. Estetik bir görünüme sahip olmayan ya da yeterince büyük memelere sahip olmayan kadınlar genellikle özgüven eksikliği yaşamaktadır.

 

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir?

 

Memelerini büyütmek isteyen ancak bunu yaparken cerrahi yöntemlere başvurmak istemeyen kişiler için ameliyatsız meme büyütme yöntemleri de mevcuttur. Bu yöntemler arasında hidrofilik jel yöntemi ayrı bir yere sahiptir. 5 ila 8 yıl kadar kullanım ömrüne sahip olan bu yöntem, kadınlar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yöntem ile hem büyütme hem de dolgunlaştırma gibi işlemlerinin yapılabilmesi söz konusudur.

 

Meme Büyütme Ameliyatının Riski Var Mıdır?

 

Meme büyütme genel olarak geçerliliği olan riskleri söz konusu değildir. Ancak tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi meme cerrahisinde de zaman zaman istenilmeyen durumlarla karşılaşılması söz konusudur. Bu durumlar arasında en sık rastlananı memelerde ve meme uçlarında his kaybı yaşanmasıdır. Bu his kaybı bazen ameliyattan bir süre sonra ortadan kaybolmakta bazen de uzun yıllar boyunca devam etmektedir. Nadiren görülen bir durum olsa da meme enfeksiyonu da bu ameliyattan sonra ortaya çıkabilmektedir.

 

https://www.ekremkeskin.com/meme-buyutme-estetigi/ ß hakkında bilgi için hemen randevu alın.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu