Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Estetiği

Meme Büyütme Estetiği

Meme estetiği günümüzde birçok kadının ihtiyaçları doğrultusunda uygulanır. Memenin boyutunu arttırmak ve meme asimetrisini gidermek amacıyla tercih edilen estetik ameliyatlar vücudun şekil almasında önemlidir.

Göğüsleri küçük ölçüye sahip olan kadınlar meme büyütme işlemleri sayesinde fiziksel açıdan güzel bir görünüme kavuşur. İstenilen sonucun elde edilmesinde ve meme estetiğinde görülen başarılar kadınların bu tip estetiklere yönelmesini sağlamıştır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı yapısal olarak küçük göğüslü kadınlar tarafından tercih edilir. Bunun dışında memede görülen asimetri yapı ve kilo verme sonucu memede görülen deformasyonlar meme büyütme ameliyatı ile giderilir.

Operasyon sırasında şekil alan dolgun ve güzel göğüsler tasarlanır. Bu durum hastaların kendileri ile barışık olmasını sağlar. Beylikdüzü meme büyütme yapılan analizler sonucunda sizleri estetik ve şekilli göğüslere kavuşturur.

Meme Büyütme Cerrahisine Neden İhtiyaç Duyulur?

Kadın vücudunun önemli parçası olan memelerin yapısal bozukluğundan dolayı birçok kadın estetik cerraha başvurur. Yapılan muayene sonucunda memelerin yapısı, göğüs duvarı ve omuzların genişliği detaylı bir şekilde muayene edilir.

Vücut hatlarına ve ölçüsüne uygun meme büyütme estetiği kadınlar için büyük bir öneme sahiptir. Bu cerrahi operasyon sayesinde birçok kadının öz güveni artar ve kendisini ayna karşısında daha iyi hisseder. Beylikdüzü meme büyütme kullandığı teknolojik imkanlar doğrultusunda bayanların ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun yöntemlerle cevap verir.

Meme büyütme cerrahisinde kullanılan medikal malzemeler kalıcı ve başarılı sonuçların alınmasında büyük role sahiptir. Beylikdüzü meme büyütme kilo kayıpları sonrası yaşanan hacim kayıplarını gidermede ve küçük memelerin daha dolgun olmasında etkilidir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Bayanlar meme büyütme ameliyatı olmaya karar vermeden önce kullanılacak yöntemler hakkında fikir sahibi olmalıdır. Meme büyütme ameliyatı sırasında tercih edilen kişinin kendi kök hücre ve yağ dokusu istenilen dolgunun elde edilmesinde başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlar.

Fakat estetik şekil açısından işlem sırasında göğüs içerisine yerleştirilen implantlar daha büyük ilgi görüyor. Çünkü özel olarak tasarlanan implantlar göğsü şekil almasında büyük öneme sahiptir. Uzman doktorlar tarafından kullanılan implantlar vücuda ve göğüs kaslarına kesinlikle zarar vermez.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme ameliyatı öncesinde sigara kullanan hastaların sigara ve alkol gibi maddelerden uzak durması gerekir.

Ayrıca kullanılan kan sulandırıcı ilaçlar işlem sırasında kanama riskini arttırabilir. Bu nedenle Beylikdüzü meme küçültme hastaları ameliyat öncesinde detaylı bir şekilde bilgilendirerek kullanılan ilaçları bırakmalarını tavsiye eder.

Hastayı ameliyat hazırlarken tüm tahlil ve tetkikler dikkatli bir şekilde yapılır. Beylikdüzü meme küçültme belirlenen kriterleri başarılı bir şekilde uyarak meme küçültme ameliyatını gerçekleştirir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Beylikdüzü meme küçültme hastaları ameliyat sonrası detaylı bir şekilde bilgilendirir. Belirlenen kriterlere uyulduğu takdirde hastalar kısa sürede normal yaşantılarına dönebilirler.

Ameliyat sonrası hastaların ödem ve ağrılara karşı uygun pozisyonda uyuması tavsiye edilir. İyileşme sürecinin hızlanması için hastaya sporcu sütyeni önerilir. Meme küçültme ameliyatı sonrasında hastaların en az 2 ay boyunca spor yapmaması önerilir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Beylikdüzü meme dikleştirme hastanın sarkıklık durumunu ve memelerin büyüklüğünü analiz ederek planlama yapar.

Hafif sarkma problemi bulunan hastalarda silikon kullanılırken ileri düzey sarkmalarda fazla deri alınarak vücuttan atılır. Beylikdüzü meme dikleştirme ameliyatı altta kalan derinin meme ucuna çekilerek dikilmesi sonucunda tamamlanır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Beylikdüzü meme dikleştirme ameliyatlarından sarkma problemi bulunan tüm bayanlar yararlanabilir. Bunun için kişinin sağlık koşullarının operasyona elverişli olması gerekir.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu