Sponsorlu Bağlantılar

Mide Balonu

Mide Balonu

Obezite günümüzde gittikçe artmaya başlayan ve insanları zor durumda bırakan ayrıca birçok hastalığın zeminini hazırlayan sıkıntılı bir durumdur.  Bugün obezite tedavisini sağlayan birçok tedavi vardır.  Genel anlamda bunlara obezite cerrahisi de denilmektedir.  Ancak mide balonu obezite tedavilerinin içinde hem en kısa sürede yapılması açısından hem de hasta için risk oluşturmaması açısından en fazla tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir.  Çok kısa sürede tecrübeli ve deneyimli bir hekim tarafından gerçekleştirildiğinde çok kısa sürede uygulanabilen hafif sedasyon verilerek işlem gerçekleştirilmektedir.  Mide içinin incelenmesini sağlayan endoskopi işlemine benzeyen bir uygulamadır.  Hasta endoskopi tetkiki yaptırırken geçen süreyle neredeyse aynıdır.  Dolayısıyla ağrı ve acı hissedilmez.  Çok hafif sedasyon verilerek işlem tamamlanır.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu obezite tedavisi çeşitleri içinde cerrahi operasyon olmaması sebebiyle diğer tedavilere göre daha düşük maliyetli bir tedavidir.  Ayrıca hasta açısından risk oluşturmaması işlemin kısa bir sürede tamamlanması ile genellikle tercih edilen bir tedavi yöntemidir.  Mide balonu takılması tedavisi klinik koşullarda bilinen endoskopi incelenmesine benzeyen yaklaşık olarak o kadar süre içinde takılan ve tamamlanan bir tedavidir.  Dolayısıyla hasta uygulamadan sonra günlük yaşantısına devam edebilir.  Mide balonu fiyatları sıklıkla uygulanan tedavi olması açısından fiyat olarak birbirinden çok farklı değildir.  Ancak fiyattan çok daha önemlisi işlemin kısa sürede doğru deneyimli ve tecrübeli bir hekim tarafından yapılmasıdır.  Bu nedenle ilk muayene de hekim ile iletişime geçip hem uygulamanın nasıl yapılacağı konusunda bilgi almak hem de tedavinin maliyetini öğrenip karar vermektir.

Mide Balonu Nedir?

Mide balonu günümüzde sıklıkla tercih edilen ve çok kısa sürede gerçekleştirilen tedavilerden biridir.  Mide balonu obezite tedavisinde ciddi anlamda başarılı sonuçları olması açısından çok fazla tercih edilir. Mide balonu tedavisindeki maksat hastanın kötü beslenme alışkanlığını normal boyutlara çekmek ve hastanın bunu yaşam biçimi haline getirmesi ve ondan sonraki süreçte obeziteden uzun vadeli kurtulmaktır.  Genellikle mide balonu taktıran hastalarda kısa süre sonra oluşan tokluk hasta da belli bir süre sonra alışkanlığa dönüşmekte ve uygulayacağı egzersiz ve diyetlerle sağlıklı bir yaşam sürmesi hedeflenmektedir. Dolayısıyla mide balonu tedavisi günümüzde başarılı obezite tedavilerinden biridir.

Mide Balonu Yaptıranlar

Mide balonu yaptıran hastalar obezite sorununu çözme konusunda istikrarlı hastalardır.  Mide balonu uygulamasından sonra hasta kısa sürede tokluk yaşayacağından ve hastanın çabasıyla diyet ve egzersiz yaparak uzun vadede ömür boyu obezite sıkıntısından kurtulmaktadır.  Dolayısıyla son yıllarda sıklıkla tercih edilmesinin sebeplerinden biri mide balonu taktıran hastaların bu konudaki memnuniyetidir.   Hem kısa sürede takılması hem de cerrahi bir operasyon olmaması sebebiyle risk içermemektedir.  Özellikle internette mide balonu yaptıran hastaların yorumlarına bakıldığında bu konuda başarılı bir tedavi olduğu rahatlıkla anlaşılmaktadır.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Mide balonu tedavisi son yıllarda çok fazla tercih edilmesiyle birlikte dolayısıyla internette bu konu ile ilgili yoruma sıklıkla rastlamak mümkün.  Genel anlamda mide balonu tedavisi ile obeziteden kurtulan ve bu konuda çok başarılı bir tedavi olduğunu söyleyen insanların sayısı oldukça fazladır.  Mide balonu tedavisi sayesinde hastanın beslenmesi yemek yeme alışkanlığı daha sağlıklı olarak disipline edilmektedir.  Dolayısıyla Bu da mide balonu uygulaması ve devamındaki yaşam biçimi tedavinin başarılı olduğu anlamına gelir.  Son yılların yeni nesil en fazla tercih edilen obezite tedavilerinden biridir.

Mide Balonu Nasıl Takılır?

Mide balonu takılması işlemi endoskopik yöntemle yapılmaktadır.  Bu da klinik koşullarda hafif sedasyon verilerek gerçekleştirilen işlemlerden biridir.  Mide balonu takılmadan önce hekim hastanın midesine endoskopi yaparak mide balonu takılmasının sakıncalı olup olmadığını muayene eder ve daha sonra uygun görmesi durumunda mide balonunu takar.  Mide balonu yemek borusundan geçirilerek mideye indirilen ve orada şişirilen medikal bir aparattır.  Hasta işlemden sonra günlük yaşamına devam edebilir.  Uygulamadan sonra hasta çok az bir yemek ile kısa sürede tokluk hissi hissedeceğinden hızla kilo vermeye başlar.  İstenilen kiloyu beş altı ay gibi bir süreçte veremezse bu süre içinde gerek diyet ve gerekse egzersiz yaparak ciddi anlamda kilo vermesi sağlanır.  Mide balonu 6 ay ile 1 yıl arasında midede kalmakta ve bu süre içinde hasta disipline olarak beslenme alışkanlığını değiştirdiğinde bu tedavi ciddi anlamda başarı ile sonuçlanır.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu