Özuslu: “Biz Türkiyeyiz, gelecek biziz”

Mardin Tanıtım Derneği tarafından düzenlenen Mardin Tanıtım Günleri, Karşıyaka Bostanlı Pazaryeri’nde başladı. 7 Mart’a kadar sürecek etkinliğin açılışına katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Sözlerine “Bu ne güzel Mardin, bu ne güzel İzmir, bu ne güzel Türkiye, bu ne güzel bir Anadolu fotoğrafı” diyerek başlayan Özuslu, “Anadolu’nun kadim kenti Mardin’den kalkıp İzmir’e gelen ve kültürleriyle İzmir’i zenginleştiren çalışkan insanlar Mardin’i İzmirlilere tanıtıp İzmir’i Mardinlilere anlatmak için Mardin Tanıtım Günleri’ni düzenlemişler. Çok iyi bir iş yapmışlar. Doğudan batıya, kuzeyden güneye biz Türkiyeyiz. Biriz ve birlikte olmaya devam edeceğiz. Gelecek biziz” dedi.  

İzmir Mardinliler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve İzmir Derikliler Dernek Başkanı Mümtaz Necimoğlu, tanıtım günleri etkinliğinin hem hemşehrilerin arasındaki dayanışmayı arttırmaya hem de şehrin kültürel tanıtımına önemli katkılarda bulunacağını kaydetti. Mardin’i her yönü ve her ilçesiyle Bostanlı Pazaryeri’nde tanıtmayı hedeflediklerini söyleyen İzmir Mardinliler Federasyonu Başkanı Ahmet Tunçvise “Dinlerin, dillerin, kültürlerin beşiği Mardinimizi tanımaya gelsinler. Emin olun çok güzel şeylerle karşılaşacaksınız” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -