Ekonomi

Papilon’da fon kullanımı

Papilon Savunma Teknoloji ve Ticaret A.Ş, sermaye artırımından elde edilen fonun kullanımına ilişkin hazırlanan raporu açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şunlar aktarıldı:

”Halka arzla sermaye artırımından elde edilen fonun kullanılmasına yönelik olarak 31.05.2021 tarihinde şirket yönetim kurulunun Çekya’da (Çek Cumhuriyeti) %100 Papilon Savunma A.Ş sahipliği ile bağlı ortaklık kurma kararı duyurulmuştur. Bu karar doğrultusunda 25.06.2021 tarihinde PAPIL11 s.r.o. 1.000.000 CZK (40.000 EUR – 408.480 TL) sermaye ile Prag/Çekya’da kurulmuştur. Söz konusu sermaye bedeli nakden ödenmiştir. Şirketin, operasyonel giderleri kapsamında işletme sermayesi için ayrılan kısmın tamamının kullanıldığı izlenmiştir. Yeni Ar-Ge çalışmaları için ayrılan fonun şirketin takip ettiği ve iş planında yer alan projelerin finansmanında kullanılmakta olduğu gözlemlenmiştir. Bu kapsamda ilgili Ar-Ge projeleri faaliyet raporlarında ve Kamuyu Aydınlatma Platformu bildirimlerinde yer almaktadır. İlgili süreçler devam ederken kalan fon tutarı vadeli mevduat ve fon hesaplarında değerlendirilmekte olup, 30.06.2021 tarihi itibari ile halka arzdan elde edilen fondan toplam 2.877.212,72 TL faiz geliri elde edilmiştir. Sonuç olarak şirketin halka arz ile sermaye artırımdan elde ettiği fonun belirtilen amaçlara uygun olarak kullanıldığı ve henüz kullanılmayan fonun mevduat hesaplarında değerlendirildiği tespit
edilmiştir.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu