Sponsorlu Bağlantılar

Sabır Otu

Sabır Otu

Sabır otu diğer bir adıyla Agave’dir. Agave, 30 farklı türe sahip olan bir cinsin adı olmakta. Çoğu Meksika, Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri’nin bir parçası olmakta. Sizlere 1 ayda sağlıklı beslenme programı kapsamında sabır otunu anlatacağız.

Nedir?

Çok yönlü bir bitki olarak kabul edilen sabır otu neredeyse bütün parçaları bir şekilde kullanılıyor olmakta. Fakat asıl kullanımı yaprakları, çiçekleri ve de özü ile yapılmakta.

Senelerce bir tıbbi bitki olarak kabul edilmiş olmakta fakat popüler bir şekerli tatlandırıcı durumuna gelen tekila ve de onun nektarının üretiminde rolü vardır.

Sabır otu, mavi agave yapraklarından, sulu biçimde kabul gören bir bitkiden gelmekte. İnce ve hafif bir kıvama sahip olmakta ve meyve salataları, dondurma ve diğer tatlılar için kullanılabilmekte. Boynuzlu ciğer otu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu