Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekim Merkezleri

Saç Ekim Merkezleri

Saç ekimi operasyonu ülkemizde en başarılı gerçekleştirilen estetik operasyonlardan biridir.  Saç ekimi işleminin başarı grafiği bu uygulamanın yapıldığı başarılı merkezler tarafından belirlenmektedir.  Dolayısıyla estetik kaygılarla yapılan saç ekim uygulamaları öncelikle doğru merkez seçilerek yapılmalıdır.  Bununla birlikte ekim işlemini yapacak olan ekip ve hekim bu tedavide son derece önemlidir.  Çok fazla saç ekimi yapılmasına rağmen yapılan her saç ekiminin başarılı olduğu söylenemez.  Dolayısıyla merkezin seçilmesinde mutlaka referans grafiğine durumuna bakılarak merkez seçilmelidir bu son derece önemlidir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi tamamen saçı dökülmüş veya ciddi anlamda saç kaybı yaşayan kişilere kendi greftleri alınarak saçsız olan bölgeye transfer edilmesi işlemidir.  Saç ekimi işleminde hastanın kendi sağlıklı saçları kullanır.  Dolayısıyla bu işlem saç ekimi başarısını oldukça yüksek tutmaktadır.  Ayrıca herhangi bir reaksiyon oluşması söz konusu değildir.  Greftlerin saç kanalına tutunmaları da çok daha kısa sürede gerçekleşmektedir.  Döner bölge olarak seçilen ensenin üst kısmındaki bölge insanlarda saçların dökülmediği saç bakımından en sağlıklı bölgedir.  Dolayısıyla oradan alınan saç greftlerinden sonra orada herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi operasyonu farklı teknikler kullanılarak yapılmasına rağmen mantık aynıdır saç ekimi işleminde hiç saçı bulunmayan hastalarda veya ciddi anlamda kayıp yaşayan hastalarda ensenin üst kısmından sağlıklı olan bölgeden alınan saç grafikleri dökülmenin yoğun olduğu bölgeye transfer edilir ensenin üst kısmında bulunan bölge saçın dökülmediği ve çok yoğun olduğu bölgedir dolayısıyla o bölgeden alınan saçlar orada herhangi bir eksiklik oluşturmaz saç ekme uygulamasında saç dökülme oranının oranına bağlı olarak bazı durumlarda tek seansta bazı durumlarda iki ve daha fazla seansta gerçekleşmektedir saçsız olan bölgedeki oran çok daha fazla ve açıklık kellik noktasında ise bu işlem biraz daha fazla seanslarla tamamlanır saç ekim işlemi genel anestezi hastanın durumuna bağlı olarak genel anestezi yapılarak da gerçekleştirildiği gibi hafif sedasyon verilerek veya lokal anestezi altında da yapılmaktadır saç ekimi işleminden sonra hasta birkaç gün evinde dinlenir ve başında bandajı birkaç gün takması gerekir maksimum dört beş gün evde dinlenen hasta daha sonra doktor kontrolü gelerek günlük yaşamına dönebilir

Saç Ekim Fiyatları

Saç ekimi fiyatları genel olarak değerlendirildiğinde yüksek maliyetli fiyatlar değildir.  Öncelikle Türkiye’de saç ekim operasyonlarının ucuz olması sebebiyle özellikle sağlık turizmi kapsamında Türkiye’ye çok fazla turist gelmektedir.  Ancak saç ekim operasyonunda önemli olan doğru merkezin seçilmesi ve işlemi yapacak olan hekimin bu konudaki referansı ve başarısıdır.   Belki çok ucuza yapılan merkezlerde bulunmaktadır.  Ancak sağlıklı koşullarda yapılması ve yapılan işlemin başarı durumu son derece önemlidir.  Mağduriyet yaşanmaması açısından ortalama maliyeti olan fiyatlar araştırdıktan sonra bir merkez seçilmeli ve saç ekimi işlemi yaptırılmalıdır.  İlk muayene de bu konu hekimle görüşülerek fiyat belirlemesi yapmak en doğru seçimdir.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi uygulaması 18 yaşını doldurmuş cinsiyet ayrımı gözetilmeden yapılan operasyonlardan biridir.  Gerek kadınlar gerekse erkeklerde saç dökülme sorunu yaşanır.  Ancak 50 yaş ve üzerindeki erkeklerde kadınlara oranla çok daha fazla saç kayıpları yaşanır.  Bir diğer saç dökülme sebebi ise genetik yatkınlıklardır.  Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi en sık görülen saç dökülme biçimidir.  Tiroit hormonuna bağlı olarak da gerçekleşen saç dökülmeleri saç ekimi operasyonu ile tamamen ortadan kaldırılır.  Ancak uygulamanın sağlık koşullarına uygun kliniklerde ve merkezlerde tecrübeli hekimlerle yapılması başarı oranını oldukça artırmaktadır.

En İyi Saç Ekimi Merkezi

Saç ekimi uygulaması özellikle büyük şehirlerde başarılı bir biçimde yapılmaktadır.  Bu konuda İstanbul başarılı saç ekim uygulamaları ile başı çekmektedir.  Saç ekimi operasyonu öncelikle sağlık Bakanlığı’nın belirlediği standartlara uygun merkezlerde yapılması önemlidir.  Hastane koşullarında da yapılan saç ekim uygulamaları klinik koşullarda da yapılmaktadır.  Ancak burada merkezin doğru seçilmesi ve bu işlemi yapacak olan hekimin bu konudaki başarısı oldukça önemlidir.  Hastaların saç ekimi yaptırmadan önce bu konuyu ayrıntılı bir biçimde araştırmaları önerilir.

https://www.medhairclinic.com/ hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu