Sponsorlu Bağlantılar

Sertleşmeye Evde Çözüm Ve Mutluluk Çubuğu

Sertleşmeye Evde Çözüm Ve Mutluluk Çubuğu

 

Sertleşme sorunu tüm dünyada yaygın olarak görülen bir problemdir. Her erkekte bazen bu durum görülebilir. Sertleşme sorunun arada ortaya çıkması oldukça normaldir. Devamlı olarak meydana gelmesi ise bir sorundur. Çok sayıda kişi sertleşmeye evde çözüm aramaktadır. Fakat yaşanan bu durumu evdeki imkanlarla tedavi etmek söz konusu değildir. Bazen sertleşme sorunu için çözüm olarak üretilmiş özel ilaçlar dahi işe yaramadığı gibi evde yapılacak bir müdahale işe yaramayacaktır.

 

Sertleşme Bozukluğuna Çözüm

 

Sertleşme bozukluğunun çözümü için kişi bir üroloji hekimine başvurmalıdır. Üroloji hekimi kişi ile sorunu hakkında detaylı bilgi alarak, muayene ederek ve tanı yöntemlerini kullanarak bir yol haritası çizecektir. Sertleşme bozukluğunda ameliyatlı ve ameliyatsız iki alanda tedavi seçenekleri bulunur. Ameliyatsız tedavi seçeneklerinde ruhsal bir terapi, oral ilaç kullanımı, penil enjeksiyon yapımı ve vakum cihazları kullanımı bulunmaktadır. Ameliyat ile yapılan tedaviler içinde penil vaskülarizasyon, penil protezler ve diğer cerrahi yöntemler kullanılır.

 

Penil Protezler Nedir?

 

Halk dilinde mutluluk çubuğu olarak bilinen penil implantlardır. Sertleşme sorununda cerrahi olmayan yöntemler ile yanıt alamayan kişilerde iktidarsızlıkta kalıcı ve son olarak kullanılan tedavi yöntemidir. Penil protez tedavisinde geri dönüş bulunmamaktadır. O nedenle kişi ve hekimi tedavideki avantajlar ve dezavantajlar konusunda detaylı konuşmaları ve kişinin ikna olması oldukça önemlidir. Penil protez ameliyatında penisin içindeki süngerimsi dokunun şişirilebilir veya sert bir silindir ile değiştirilmesi işlemi uygulanır. Bütün penil protezler vücut içine gizlenmiş konumda olup dışarıdan anlaşılmazlar.

 

Penil Protezleri Nasıl Cihazlardır?

 

Penil protezler penis içinde kan dolumu ile şişerek sertleşmesi gereken kanalların, sertleşme sorunu yaşayan kişilerde işlevini yerine getirememesi nedeni ile o bölge içine yerleştirilen medikal silikon hammaddeye sahip kompleks ve gelişmiş cihazlardır. Bükülebilir ve şişirilebilir olarak iki çeşidi bulunur. Tek parçalı olup devamlı ereksiyon halinde kalan, iki parçalı olup yarı sert olan ve üç parçalı olup istenildiği zaman şişirilebilen olmak üzere üç farklı türe sahiptir.

 

Penil Protezlerde Olası Yan Etkiler Nelerdir?

 

Temelde üç tane ana risk bulunmaktadır. Bunlar; enfeksiyon, erozyon ve mekanik arızalardır. Penil protezinin kişiye takılmasından sonra nadiren de olsa enfeksiyon oluşabilir. Enfeksiyon oluşursa “salvage therapy” adı verilen bir kurtarma terapisi yapılır. Protez çıkarılır, kanal antibiyotikle yıkanır ve yeni protez takılır. Araştırmalar yüzde 80 oranında yeniden enfeksiyon gelişmediğini göstermektedir. Tüm komplikasyon ihtimalleri hekim ile detaylı olarak görüşülmeli ve fikir alınmalıdır. Penil protezler memnuiyet açısından yüksek orana sahip bir tedavi yöntemidir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu