Gündem

Sınır kapılarında kürk ve post yakalaması

Geçekleştirilen ilk operasyon Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından Kapıkule Sınır Kapısının gümrük sahasında gerçekleştirildi.

 Bulgaristan’ dan Türkiye’ye giriş yapmak üzere gelen bir yolcu otobüsünde bulunan yolcular ve beraberindeki bagajlar x-ray kontrolüne sevk edildi. Tarama işlemi sırasında yabancı uyruklu bir yolcuya ait 2 adet valizde şüpheli yoğunluğa rastlanması üzerine, yolcuya ait valizler kontrol edildi. Yapılan kontrollerde,  120 adet gelincik kürkü, 3 adet işlenmiş vizon kürkünden manto ile toplamda 123 adet kürk yakalandı.

İkinci gerçekleştirilen operasyonda, Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından Sarp Sınır Kapısı’nın gümrük sahasında gerçekleştirildi.

 Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yapmak üzere gelen yabancı uyruklu bir yolcunun valizinde, x-ray kontrolü esnasında şüpheli yoğunluk tespit edildi. Kontrol amaçlı yolcuya ait valizin açılması sonucu 85 adet çinçilla postu, 20 adet sansar postu, 3 adet vaşak postu ile toplamda 108 adet post yakalandı.

Konuyla ilgili olarak ele geçirilen 123 adet kürk ile 108 adet posta Gümrük Muhafaza ekiplerince el konuldu.

 İlgili yolcular hakkında Cumhuriyet Başsavcılıkları nezdinde soruşturma devam ediyor.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu