Son noktayı MİT koydu

Son olarak hudutlarımızda görev yapan güvenlik güçlerimizi hedef alan eylemin faili PKK/YPG Derik Tugay Sorumlusu Şibli Derik kod Muhammed Azo gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirildi.

MİT Suriye’de operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Son olarak hudutlarımızda görev yapan güvenlik güçlerimizi hedef alan eylemin faili PKK/YPG Derik Tugay Sorumlusu Şibli Derik kod Muhammed AZO gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirildi.

MİT, Şibli Derik kod Muhammed AZO’yu geçtiğimiz yıl hedef almış ancak operasyondan yaralı kurtulan Şibli Derik tedavi edilmek üzere PKK/YPG tarafından yurtdışına gönderilmişti. Saha ajanları her yerde Şibli Derik’i arıyordu, Derik’e döndüğünün öğrenilmesi üzerine harekete geçildi. Uygun zaman belirlendi ve düğmeye basıldı.

Şibli Derik kod Muhammed AZO, Şırnak/Cizre-Silopi yolu üzerindeki I.Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Yakacık Karakolu’na 02.02.2022’de tanksavar füzeli saldırı gerçekleştiren ve Er Tarık TARCAN’ın terhisine 20 gün kala şehit olması, üç askerimizin yaralanması ile sonuçlanan eylemin failiydi ve MİT tarafından öncelikli hedef konumundaydı.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre Şibli Muhammed AZO, Türkiye’ye karşı işlediği terör suçlarından dolayı çok fazla tedbir alarak hareket ediyordu. Fakat aldığı tedbirler sonunun gelmesine engel olamadı.

ABD askerlerinin, Suriye’de stratejik müttefiki olarak gördüğü PKK/YPG ile ortak tatbikatlar gerçekleştirdiği bilinen hususlardandı. Ancak geçtiğimiz sene gerçekleştirilen tatbikat ABD’nin Türkiye’ye karşı PKK ile birlikteliğinin ilanı gibiydi. Güvenlik güçlerimize karşı eylemleri bulunan Şibli Muhammed AZO, örgüt bünyesinde tugay sorumlusu olarak görev yaparken 07.09.2022 tarihinde Suriye/Derik’te ABD güçleri ile yaklaşık 250 PYD/YPG mensubunun katıldığı ortak tatbikatın koordinasyon sorumlusu olarak görev almış ve ABD askerleri ile samimi pozlar vermişti.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -