Gündem

TFF Yönetim Kurulu’ndan Kadın Ligleri için yeniden yapılandırma kararı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, kadın futbolunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla kadın liglerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin önemli kararlar aldı.

TFF’den yapılan açıklamaya göre, FIFA ve UEFA’nın çok önemsediği ve yeni düzenlemeler getirdiği bu branşta yeni bir yapı oluşturulması kapsamında, Süper Lig ve TFF 1. Lig’de yer alan kulüplere kadın futbolu branşı açma planları soruldu. 6 Süper Lig kulübü 2021-2022 sezonundan itibaren takım oluşturarak liglere katılım sağlayacağını bildirdi.

Bu çerçevede federasyona yazılı başvuruda bulunan Altay, Atakaş Hatayspor, Çaykur Rizespor A.Ş, Fenerbahçe A.Ş, Galatasaray A.Ş ve Trabzonspor A.Ş Süper Lig kulüplerinin kadın şubelerinin, belirlenecek kriterleri sağlamaları koşuluyla yeni oluşturulacak en üst Kadınlar Ligi’ne alınmasına karar verildi.
 

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu