Gündem

Yurtiçi piyasalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Delta Plus 3 kişide, 3 farklı ilde görüldü. Bunlardan biri İstanbul, Ankara’da yok. Delta ise sayıları giderek artıyor, 284’lere kadar çıktı. İl sayımız da artıyor, 30’u buldu.

TCMB: TÜFE bazlı reel efektif döviz kuru Haziran ayından 59,77 seviyesinde gerçekleşerek tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan’daki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanının işletilmesi ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik görüşmelerin devam ettiğini belirterek, ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin ile 7 Temmuz’da telefon görüşmesi gerçekleştireceklerini bildirdi.

Bank of America, Türkiye Haziran ayı enflasyon verisinden sonra bu yıl için faiz indirimi beklemediğini belirtirken Temmuz’da enflasyonun yüzde 18’e çıkmasını beklediklerini söyledi.

TCMB: Enflasyondaki yükseliş gıda ve temel mal gruplarından kaynaklanırken, enerji ve hizmet gruplarında yıllık bazda gerileme kaydedilmiştir.

TCMB: mayıs ayındaki kapanma sonrasındaki kontrollü normalleşme süreci ile birlikte bu dönemde bazı sektörlerde yukarı yönlü fiyat hareketleri izlenmiştir.

TCMB: Buna ek olarak, döviz kuru gelişmelerinin yansımaları ve emtia fiyatlarındaki birikimli artışlara istinaden temel mal grubu yıllık enflasyonu yükselmiştir.

TCMB: Tüketici fiyatları üzerindeki üretici fiyatları kaynaklı baskılar güçlenerek devam etmiştir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çarşamba günü 9 Temmuz valör tarihli altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı yapacak.

Kriptopara borsası Binance, kullanıcılarına bir e-posta göndererek Avrupa’nın en önemli ödeme ağlarından biri olan Sepa (Ortak Euro Ödeme Alanı) üzerinden ödeme yapmayı geçici olarak durdurduğunu bildirdi.

Beyaz Saray, dün gece yaptığı açıklamada Biden yönetiminin OPEC+’ta devam eden müzakereleri ve petrol fiyatlarını yakından izlediğini bildirdi.

AB/Von Der Leyen: bu ay yetişkinlerin %70’ini aşılamaya yetecek doz hedefimize ulaşacağımızdan eminim.

ABD Hazine Bakanlığı yetkililerinin verdikleri bilgilere göre, Bakan Janet Yellen bu hafta yapılacak G20 toplantısında 130 ülkenin kabul ettiği yüzde 15 taban oranın üzerinde bir global minimum vergi oranının belirlenmesi için bastıracak.

Kaynak Işık Menkul
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu