Sponsorlu Bağlantılar

Zeytinyağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zeytinyağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde her markette zeytinyağı satılıyor. Fiyatlara bakıldığında çok büyük farklılıklar görülüyor. Bunun nedeni ürünün kalitesidir. Her markette aynı markanın dahi farklı fiyat seçenekleri olabilir. Hatta her markette organik zeytinyağı da bulabilirsiniz. Burada önemli olan zeytinin hangi ortamlarda yetiştiği ve hangi gübrenin kullanıldığıdır.

Bazı markaların çiftlikleri çeşitli atık alanlarına yakın olabiliyor. Bu durumda ortada bir risk olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu alanlardan toprağa atıklar karışırsa çeşitli problemlere yol açabilir. Yine bazı firmaların kullandığı gübreler de kontrol edilmelidir. Bu tarz problemlerle uğraşmamak için bu firmadan alışveriş yapabilirsiniz. Son derece doğal alanlarda ve iyi gübrelerle yetiştirilen zeytinler kullanılıyor.

Zeytinyağı Saklama Koşulları

Ürün her ne kadar doğal olsa da, saklama koşulları da bu konuda önemli olarak öne çıkıyor. Işığı geçiren veya ışık gören ortamlarda zeytinyağının tutulması sakıncalıdır. Çünkü zehirlenmeye yol açabilir. Firmanın saklama koşullarına baktığımızda, ışık görmeyen ortamlarda ve ışığı geçirmeyen saklama kaplarında tutulduğunu görüyoruz. Bu sayede yağda ne acı bir tat ne de zehirlenme riski oluşmuyor. Dilerseniz firmanın natürel sızma zeytinyağı ile yemek yaparak, farkı siz de anlayabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu